Offer 382331
BOBST SP 106-E from 2015
Die Cutter (Flatbed)
Offer Details
| Offer Number: | 382331 |
|---|---|
| Brand: | BOBST |
| Model: | SP 106-E |
| Manufacturer | BOBST |
| Condition: | Good |
| Year: | 2015 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | |
| Counter: | |
| Machine number: | |
| Description: | Diecut frame – 2<>Stripping frame and Tools - 1<>3mm cutting plate – 1<>4mm cutting plate – 1<>1mm cutting plate – 10 (new) |
Technical details
| Sheet size max | 740x1060 mm |
|---|---|
| Sheet size min. | 350x400 mm |
| Embossing size max. | 710x1060 mm |
| Production speed | 7.800 sheets/h. |
| Weight approx. | 15t |
| HS Code | 84439959 HS Codes Classification of Other |