Offer 382825
ECRM MAKO-4 from 2012
Platesetter
Offer Details
| Offer Number: | 382825 |
|---|---|
| Brand: | ECRM |
| Model: | Mako-4 |
| Manufacturer | ECRM |
| Condition: | Good |
| Year: | 2012 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | |
| Counter: | |
| Machine number: | |
| Description: | CTP Platesetter |
Technical details
| Plate size max. | 824x1143 mm |
|---|---|
| Plate size min. | 228x252 mm |
| Resolutions | 1200 to 3556 dpi |
| Productivity/Speed | 20 plates per hour |
| Type of plates | Media Types Violet |
| Plate thickness | 0.14 to 0.35 mm |
| Laser Diodes | 120 mw Laser |
| HS Code | 84431920 HS Codes Classification of Platen printing presses |
PRICE: Upon request
Images