Offer 382809
FOTOBA XLD 170 from 2012
Board Cutters
Offer Details
| Offer Number: | 382809 |
|---|---|
| Brand: | FOTOBA |
| Model: | XLD 170 |
| Manufacturer | FOTOBA |
| Condition: | Good |
| Year: | 2012 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | |
| Counter: | |
| Machine number: | |
| Description: | Standard equipment |
Technical details
| Max sheet size | 1700 mm |
|---|---|
| Min. sheet size | 280 mm |
| Mech. speed | 18 m/minute |
| Roll diameter | 2600 mm |
| HS Code | 84439959 HS Codes Classification of Other |
PRICE: Upon request
Images