Offer 382789
HEIDELBERG PRINTMASTER GTO 52-4P (2000+) from 2002
4 Color
Offer Details
| Offer Number: | 382789 |
|---|---|
| Brand: | HEIDELBERG |
| Model: | Printmaster GTO 52-4P (2000+) |
| Manufacturer | HEIDELBERG |
| Condition: | Good |
| Year: | 2002 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | No |
| Still in production: | No |
| Test possible: | No |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | In stock |
| Counter: | 14 mio. |
| Machine number: | |
| Description: | photoelectron. double sheet control<>DDS Dampening System Heidelberg<>ClassicCenter remote control console<>TECHNOTRANS cooling<>BALDWIN blanket wash-up device<>Quick action plate clamps<>Bacher 425<>Powder sprayer<>Plus version<>Numbering and perforating device |
Technical details
| Max. paper size | 360x520 mm |
|---|---|
| Smallest size | 140x180 mm |
| Image area | 340x505 mm |
| Speed | 8.000 sheets/h |
| Power consumption | 9.8 kw |
| Length | 4120 mm |
| Width | 1720 mm |
| Height | 1580 mm |
| Weight approx. | 5430 kg |
| Colors | 4 |
| HS Code | 84431300 |