Offer 378237
HEIDELBERG SM 102-4P+L from 1999
4 Color
Offer Details
| Offer Number: | 378237 |
|---|---|
| Brand: | HEIDELBERG |
| Model: | SM 102-4P+L |
| Manufacturer | HEIDELBERG |
| Condition: | Good |
| Year: | 1999 |
| Incoterm: | EX Works |
| Cylinders Condition: | damage_free |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | 08-2026 |
| Counter: | 160 mio. |
| Machine number: | |
| Description: | CP-Tronic self diagnostic, control and monitore console<>CPC1-04 Ink and register remote control with Jobcard<>Alcolor automatic Film Dampening<>TECHNOTRANS cooling + circulation unit<>Autoplate (semi-automatic plate loader)<>Preset - automatic size device<>Tower coater<>IR Infra red dryer<>GRAFIX Exactronic powder sprayer<>High pile delivery<>Electromechanic double-sheet control<>Automatic blanket and ink roller wash unit<>Perfecting machine |
Technical details
| Max. paper size | 720x1020 mm |
|---|---|
| Smallest size | 280x420 mm |
| Image area | 710x1020 mm |
| Speed | 13000 sh/h |
| Length | 13170 mm |
| Width | 3310 mm |
| Height | 2170 mm |
| Colors | 4 |
| HS Code | 84431300 |
PRICE: Upon request
Images