Offer 382993
HEIDELBERG SX 102-2 P from 2016
2 Color
Offer Details
| Offer Number: | 382993 |
|---|---|
| Brand: | HEIDELBERG |
| Model: | SX 102-2 P |
| Manufacturer | HEIDELBERG |
| Condition: | Good |
| Year: | 2016 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | Upon agreement |
| Counter: | 140 Mio |
| Machine number: | |
| Description: | Press Center<>PresetPlus in feeder, Preset in delivery<>Ink temperature control with Technotrans beta.d refrigeration<>Air-cooled<>CP 2000 Control Center<>Axis Control<>automatic Ink-Roller Washing device<>automatic blanket and impression cylinder washing unit<>ALCOLOR VARIO dampening system<>High pile delivery<>Powder sprayer<>Ultrasonic double sheet control<>air cooled |
Technical details
| Max. paper size | 720x1020 mm |
|---|---|
| Smallest size | 340x480 mm |
| Image area | 700x1020 mm |
| Speed | 14.000 sh/h |
| Stock thickness | 0,03 |
| Colors | 2 |
| HS Code | 84431300 |