Offer 382412
KOMFI SAGITTA from 2021
Laminators Sheet
Offer Details
| Offer Number: | 382412 |
|---|---|
| Brand: | KOMFI |
| Model: | Sagitta |
| Manufacturer | KOMFI |
| Condition: | Good |
| Year: | 2021 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | |
| Counter: | |
| Machine number: | |
| Description: | 6,1 mil sheets<>Automatic feeder<>Vacuum pump<>Mis-feeding detection<>Laminating cylinder heated by 5-zone electrical resistance heater<>Airshaft for film unwinding<>Adjustable sheet de-curling unit<>Automatic sheet separation using rotativ knives and built-in perforator<>Snapping unit pneumatically controlled<>Speed adjustable snapping roller<>Sheet separation detector<>Jogger |
Technical details
| Max sheet size | 760 x 1120 mm |
|---|---|
| Min. sheet size | 300x240 mm |
| Mech. speed | 60m/min or 50m/min with hot knife |
| Power consumption | 16,5 kVA |
| Stock | 115 to 600 grm² |
| HS Code | 84439959 HS Codes Classification of Other |