Offer 382454
KOMORI LITHRONE LS 840 (P)+LX from 2003
8 Color
Offer Details
| Offer Number: | 382454 |
|---|---|
| Brand: | KOMORI |
| Model: | Lithrone LS 840 (P)+LX |
| Manufacturer | KOMORI |
| Condition: | Good |
| Year: | 2003 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | |
| Counter: | 175 mio. |
| Machine number: | |
| Description: | PDC-S II Print Density Control Spectrophotometer<>Technotrans Beta C chill unit for roller and dampening<>Baldwin GS4 IR dryer with hot air knives<>KMS-IV management system<>PQC-S print quality control<>AMR preset device for sheet size + thickness<>Automatic blanket, roller and impression-cylinder washing device<>SAPC Semi-automatic plate change<>Grafix powder sprayer<>anilox coater |
Technical details
| Max. paper size | 720x1030 mm |
|---|---|
| Image area | 710x1020 mm |
| Plate size | 800x1030 mm |
| Colors | 8 |
| HS Code | 84431300 |
PRICE: Upon request
Images