Offer 382439
MGI JETVARNISH 3D from 2016
Coater Surface (Sheet)
Offer Details
| Offer Number: | 382439 |
|---|---|
| Brand: | MGI |
| Model: | Jetvarnish 3D |
| Manufacturer | MGI |
| Condition: | Good |
| Year: | 2016 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | |
| Counter: | |
| Machine number: | |
| Description: | Counter: 662.000 impressions<>I-Foil<>16 heads (two bars) |
Technical details
| Max. sheet size | 520x1200 mm |
|---|---|
| Min sheet size | 420x297 mm |
| Drying system | UV + IR |
| Max. speed | 2.300 sh/h. |
| Coating system | Glossy, Premium, Over |
| Power consumption | 400 V, 20 kVA (3 P + N + E / 32 A P17) |
| HS Code | 84439959 HS Codes Classification of Other |
PRICE: Upon request
Images