Offer 382830
ROLAND R 705+L (2000+) from 2009
5 Color
Offer Details
| Offer Number: | 382830 |
|---|---|
| Brand: | ROLAND |
| Model: | R 705+L (2000+) |
| Manufacturer | ROLAND |
| Condition: | Good |
| Year: | 2009 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | |
| Counter: | 87 mio. |
| Machine number: | |
| Description: | Desk Control automatic ink , register<>Change Size Automatic<>DENSITOMER AUTOMATIC<>Automatic wash-up device<>Coater<>APC automatic plate changing system<>Infra Red + Hot air dryer |
Technical details
| Max. paper size | 740x1040 mm |
|---|---|
| Smallest size | 340x480 mm |
| Image area | 730x1030 mm |
| Speed | 15.000 sheets/h. |
| Power consumption | 75 kw |
| Length | 14685 mm |
| Width | 3450 mm |
| Height | 2140 mm |
| Weight approx. | 48020 kg |
| Colors | 5 |
| HS Code | 84431300 |