Offer 382424
RYOBI 524 GX from 2010
4 Color
Offer Details
| Offer Number: | 382424 |
|---|---|
| Brand: | RYOBI |
| Model: | 524 GX |
| Manufacturer | RYOBI |
| Condition: | Good |
| Year: | 2010 |
| Incoterm: | EX Works |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | |
| Counter: | 80 mio. |
| Machine number: | |
| Description: | PCS-H Off Press Controls<>Screen Display<>PDS-E: Print Density Control<>Baldwin IR/TL Dryer<>RYOBIMATIC dampening system<>Tower coater<>Ryobi RPC semi-automatic plate change<>Non-stop delivery<>High pile delivery<>ITC Ink temperature control<>Chambered doctor blades<>Grafix powder sprayer<>Automatic blanket, roller and impression-cylinder washing device |
Technical details
| Max. paper size | 375x520 mm |
|---|---|
| Smallest size | 100x105 mm |
| Image area | 350x505 mm |
| Speed | 15.000 IPH |
| Stock thickness | 0,04 |
| Colors | 4 |
| HS Code | 84431300 |